Služba pro SMS notifikace

Příspěvky, které nespadají do žádného z vytvořených fór.
Radek.Kovacik
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Služba pro SMS notifikace

Příspěvekod Radek.Kovacik » 1 month ago

Existuje u nás nebo v zahraničí nějaká služba, která by umožňovala zasílat SMS notifikace či upozornění na základě různých událostí (např. když se něco stane na serveru nebo případně i se sítí) abych měl možnost se to jednoduše a rychle dozvědět. Ideální by bylo, když by taková služba byla zdarma, protože by se nejspíše jednalo o jednotky SMS za rok.
Naposledy upravil(a) Radek.Kovacik dne 11 Nov 2019 15:34, celkem upraveno 1 x.
0 x

methernet
Příspěvky: 44
Registrován: 1 year ago

Příspěvekod methernet » 1 month ago

Používám https://uptimerobot.com/. Mně stačí upozornění mailem, ale dá se tam nastavit i push notifikace, případně přes operátora nastavit přeposílání emailů do SMS.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1588
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod rsaf » 1 month ago

Taky používám PUSH notifikace do apliakce Pushover. Appka stojí jednorázově (na každou platformu) 5USD, jinak je to free. Oproti SMSkám je výhoda mj. v tom, že to umí 5 priorit, takže na méně důležité věci tolik nekřičí, jako ty kritické. Alerty z důležitých věcí (které když spadnou tak je to opravdu průšvih) do pushoveru posílám z uptime robota.
0 x

Radek.Kovacik
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 1 month ago

Jak se dá nastavit přeposílání emailů do SMS a u jakého operátora? U telefonního nebo na emailovém serveru jako je třeba Centrum?

Takže ta aplikace Pushover přijímá upozornění od toho uptime robota a zobrazuje je? Jestli to tedy správně chápu, to nejsou klasické SMS, ale data posílaná po internetu do dotyčné aplikace?
0 x

mpcz
Příspěvky: 2798
Registrován: 14 years ago

Příspěvekod mpcz » 1 month ago

Asi moc dobře nechápu, o co ti vlastně jde, protože jinak bych ti asi doporučil GSM USB modem strčený do Mikrotiku, který zařídí vyhodnocení událostí a info odešle formou SMSky. Je to hned a velmi spolehlivé. Emailem se dá odesílat pouze informace s malou důležitostí, protože se ti občas stane, že email cestuje i několik hodin, někdy i dny. Pokud koupíš kartu s neomezenými SMS, dá se pořídit okolo 36 Kč za měsíc. mpcz, 11sep2019
1 x

rsaf
Příspěvky: 1588
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod rsaf » 1 month ago

Radek.Kovacik píše:Jak se dá nastavit přeposílání emailů do SMS a u jakého operátora? U telefonního nebo na emailovém serveru jako je třeba Centrum?

UTFG:
https://freemail.help.economia.cz/suppo ... %BD-e-mail
https://napoveda.seznam.cz/cz/sms-upozorneni/


Radek.Kovacik píše:Takže ta aplikace Pushover přijímá upozornění od toho uptime robota a zobrazuje je? Jestli to tedy správně chápu, to nejsou klasické SMS, ale data posílaná po internetu do dotyčné aplikace?

Ano.
Servery Pushover přijímají notifikace ze spousty různých zdrojů (vč. zdokumentovaného API) a posílají je do aplikace (aplikací) na různých platformách.
Je možné poslat např. i notifikaci ze skriptu na Mikrotiku

Kód: Vybrat vše

/tool fetch http-method=post http-data="{\"token\":\"TTTT\",\"user\":\"UUUU\",\"message\":\"test 123\",\"sound\":\"siren\",\"priority\":\"1\"}" url="http://api.pushover.net/1/messages.json" http-header-field="Content-Type:application/json"
1 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1493
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 1 month ago

"telefonni_cislo"@sms.eurotel.cz funguje stále.
Jiní operatéři nevím.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

korbic
Příspěvky: 53
Registrován: 1 year ago

Příspěvekod korbic » 1 month ago

U Vodafone stačí zavolat na support a přidělí vám mailovou adresu. Všechno co na tu adresu přijde, tak přepošlou na dané tel. číslo jako SMS. Služba zdarma.
0 x

Uživatelský avatar
michnzee
Příspěvky: 194
Registrován: 7 years ago
Bydliště: Praha, Žižkov

Příspěvekod michnzee » 1 month ago

korbic píše:U Vodafone stačí zavolat na support a přidělí vám mailovou adresu. Všechno co na tu adresu přijde, tak přepošlou na dané tel. číslo jako SMS. Služba zdarma.

To se dá nastavit ve Vodafone přímo v samoobsluze u nastavení služeb, je to zdarma. Podle mě to funguje u všech operátorů, jen je potřeba počítat že je tam limit asi 50-100ks sms/den

Já to takhle používám už dlouho, jak pro notifikace z mikrotiku tak třeba i ze zabbixe atp... Pak se dá ještě použít GSM modem přímo u mikrotiku nebo společně API.
0 x
::RouterLEGOboard::

rsaf
Příspěvky: 1588
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod rsaf » 1 month ago

Nastavení u všech operátorů je v nápovědě na Seznamu (odkaz jsem sem dával už dříve https://napoveda.seznam.cz/cz/sms-upozorneni/)
Vodafone - vsamoobsluze si můžu zaregistrovat vlastní kontakt neco@vodafonemail.cz
TM - mail je ve formě CISLO@sms.t-mobile.cz ale lze na něj posílat jen z emailových adres zaregistrovaných v Můj TM
O2 - je mail ve formě +420CISLO@sms.cz.o2.com
je třeba počítat s tím, že funkčnost je jak kdy, někdy se zprávy opožďují...
0 x

Radek.Kovacik
Příspěvky: 134
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Radek.Kovacik » 1 month ago

Díky všem za informace. Že nastavení upozornění na příchozí email existuje v případě emailových serverů, to jsem tušil, ale nikdy nepoužíval, takže jsem ani nevěděl, že se kvůli tomu musí aktivovat nějaká služba u mobilního operátora. Ten uptimerobot taky vypadá dobře, jen se tím budu muset nějak prokousat.
Jak to máte s těmi upozorňovacími emaily - posíláte je na speciální adresu, kterou nepoužíváte na nic jiného nebo tam máte běžnou komunikační emailovou adresu a pak to filtrujete podle nějakých pravidel?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2996
Registrován: 12 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 1 month ago

mpcz píše:Asi moc dobře nechápu, o co ti vlastně jde, protože jinak bych ti asi doporučil GSM USB modem strčený do Mikrotiku, který zařídí vyhodnocení událostí a info odešle formou SMSky. Je to hned a velmi spolehlivé. Emailem se dá odesílat pouze informace s malou důležitostí, protože se ti občas stane, že email cestuje i několik hodin, někdy i dny. Pokud koupíš kartu s neomezenými SMS, dá se pořídit okolo 36 Kč za měsíc. mpcz, 11sep2019


muzu potrvrdit, email2sms je nespolehliva sluzba, funguje, funguje a najednou ne.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

ludvik
Příspěvky: 4394
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ludvik » 1 month ago

Pokud chceš spolehlivost a rychlost, http://www.smsoperator.cz. Ale nesmí ti vadit trochu vyšší cena, závislost na internetu a nutnost mít ten "dohledový systém".
0 x
Ohledně GDPR již nediskutuji. Když nic nevím, musím si to nastudovat jinde - a pak už to vím a nemám potřebu diskutovat zde.

rsaf
Příspěvky: 1588
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod rsaf » 1 month ago

V jedné síti jsem k ISPAdminu zprovozňoval OZEKI SMPP gateway na Androidu a funguje to taky obstojně. Posílají se z toho upomínky na faktury, výhoda je že to to stejné číslo může mít asistentka na stole a řešit hovory co na něj přijdou... (jasně že by to šlo i nějakým přesměrováním, ale tohle bylo za pár koruna a funguje to slušně).
0 x


Zpět na „Nezařazené“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů