zvláštní LTE anténa vodafonu (váleček)

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
torpedak

Re: zvláštní LTE anténa vodafonu (váleček)

Příspěvekod torpedak » 2 months ago

ze by firmware ? :-)
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 2 months ago

torpedak píše:ze by firmware ? :-)

Když je zamknuté admin menu taka máš možnost přehrávat firmware?
0 x

Sidi

Příspěvekod Sidi » 2 months ago

honzam píše:
torpedak píše:ze by firmware ? :-)

Tlačítko reset?
0 x

Selič
antispam: Ano

Příspěvekod Selič » 2 months ago

TFTP...
0 x
"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."

torpedak

Příspěvekod torpedak » 2 months ago

No, na to zapomeli :-)
Kazdopadne doporucuji pred upravou z informaci o LTE zjistit nastaveni, je tam prehledne napsane. Funguje i automaticke APN, ale rucni je podle nich :-) Modem ma az band 43, obvykle je band 1, jako v tomto pripade. Pres VPN jsem vytahl obrazek zakladniho nastaveni + smerovani IP na Mikrotik pres staticke IP Pass Trough, nemam vyzkousenou dynamiku, ale podle vseho by to melo chodit stejne :-) Firmware operatora nepomuze a bacha, pokud se pouzije nepomuze ani hw reset, nastaveni maji ve firmware.
Přílohy
LTE_admin.jpg
LTE_admin.jpg (118.33 KiB) Zobrazeno 1398 x
1 x

vecino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 1 month ago

Mám od T-Mobile 2368-22 ... myslíte si, že tam můžu nahrát novější FW od O2: https://www.o2.cz/osobni/techzona-mobil ... cle=634040 ? Údajně by měl být nebrendovaný. Nezkoušel někdo? T-Mobile používá starší verzi.
0 x

torpedak

Příspěvekod torpedak » 1 month ago

85-ka vyzkousena a maka
0 x

vecino
Kontaktovat uživatele:

Já mám ověřeno, že 85-ka funguje na O2 a Vodafone. Na T-Mobile ji netestovali.
0 x

torpedak

No ja nevidim problem. T-Mobile ji nabizi, tudiz v jejich siti bezi. Staci jejich firmware, flash, stahnout info o siti a nastaveni a naklonovat na 85-ku ne ?😁
0 x

vecino
Kontaktovat uživatele:

T-Mobile neuvolnil novější FW ... moje otázka zní, že pokud použiju výše uvedený FW od O2 jestli mi to pojede na T-Mobile. Nebo jestli má v obsahu FW T-Mobile něco spešl a nepojede mi to. To je celé.
0 x

torpedak

No ja nevim co by na tom nemelo fungovat - je-li to stejne zarizeni, fw nic neznici. Nemyslim si, ze T-mobile bude mit neco extra a hlavne, vsichni tri operatori pouzivaji stejne zarizeni, tudiz i kdyby meli neco extra, tak pro toto zarizeni to problem logicky neni. A nemuze to nefungovat, kdyz se cele zarizeni otevre pro konfiguraci. Tu navic lze krasne precist z logu a statusu z jejich uzamceneho fw = opsat a pote nadefinovat a ladit k obrazu svemu. U Vodafone jsem to takhle poresil a jede jako brus ( to je prece jasne, ze nastaveni O2 se nerovna Vodafone / T-mobile ).
1) Nechat zavest - at prijede technik a nainstaluje to ( u Vodafone zdarma )
2) Nacist potrebna data / konfiguraci
3) Odemknout router
4) nastavit dle predstav a provozovat

PS: uz mi to jede nejakej ten patek a naprosta spokojenost
1 x

rsaf

Příspěvekod rsaf » 1 month ago

Až něco změní na síti, bude potřeba aktualizovat firmwary nebo nějaké nastavení, tak si to na "svých" zařízeních udělají svým provisioningem a ty budeš v p...
0 x

torpedak

No tak v pr.. asi nebudu nikdy, protoze se muzu vratit na stary firmware, resp. vzdy prehrat novym ( to mam taky vyzkousene ) a zarizeni slouzi dale. Moc si neumim predstavit, co jineho by tak zasadne mohli zmenit vuci hardwaru. Zarizeni se prodava celosvetove, takze lze vyuzit firmware jinych operatoru v zahranici a nastaveni site pro funkcnost je proste videt v logu a system info, takze i po zmene se bude moct nastavit do funkcniho stavu. A za dalsi, vzdycky se najde nekdo, kdo informaci poskytne - lidi to vymysleli, ale ti sami lide to chteji provozovat aby z toho meli love, takze je-li to vec software, je to resitelne vzdy, se zelezem je to horsi
0 x

vecino
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vecino » 1 week ago

Tak nejaktuálnější firmware od O2 funguje bez problémů s T-Mobile. Vyzkoušeno - je to stabilnější a rychlejší.
0 x

Zpět na „Wireless“