Wi-Fi ve veřejném prostoru je nesmysl

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
oliver.es
Příspěvky: 97
Registrován: 3 years ago

Wi-Fi ve veřejném prostoru je nesmysl

Příspěvekod oliver.es » 9 months ago

Velmí zajímavý článek, pro blaho a bezpečnost by měly všechny veřejné Wi-Fi sítě zmizet.

https://www.lupa.cz/clanky/wi-fi-ve-ver ... a-hackeri/
0 x

Robotvor
Příspěvky: 838
Registrován: 9 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 9 months ago

Taky bych to zrušil a je klid. Dneska jsou všichni rozmlsaní a bez připojení se pomalu ani nevyserou...hrozná doba. Internet je důležitější než léky na srdce u některých jedinců.
0 x

thouzvicka
Příspěvky: 69
Registrován: 1 year ago

Příspěvekod thouzvicka » 9 months ago

Já bych ty veřejný Wi-Fi, co jsou třeba na ulici zrušil. Jediný, co bych nechal, jsou Wi-Fi na benzínkách. Občas se hodí.
0 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1338
Registrován: 7 years ago

Příspěvekod Myghael » 9 months ago

Podle mého má veřejná Wi-Fi určitě smysl. Na benzínkách, v restauracích, nádražích a podobně, proč ne? Domů si pořídím pevné připojení a za tou wifinou venku si zajdu třeba do restauračky, kde si rovnou dám kafe/oběd/zákusek (a wifina splní svůj hlavní účel, přitáhnout hosty), nebo na nádr, kde se aspoň mrknu, kdy mi to jede, za tím účelem provozuji hotspot v jedné vsi na návsi na zastávce autobusu (elektřina tam je kvůli světlu a kamerám, internet kvůli těm kamerám taky, náklady akorát za kartu a dvojici pigtailů s anténkama). Pokud jsem pacient co chce a/nebo musí být online non-stop, pořídím si mobilní data, pokud tedy v mé oblasti zájmu chytám aspoň ten Edge. Pokrývat tím celé město je samozřejmě p***vina a ta bezdrátová Praha 10 či kerého šlaka je logický výsledek, na to tu máme ten mobilní internet.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

ludvik
Příspěvky: 4189
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod ludvik » 9 months ago

Jenže majitel soukromého prostoru si sám zjistí, zda se mu hotspot vyplatí nebo ne. A i kdyby ne, tak si ho sám zaplatí (a přeneseně zákazníci, co tam chodí). Čili ať si dělá co chce.
Jenže pokud to jde ze směru státu, tak si politici udělají volební bodík a zaplatí to všichni - i ti, co tamtudy vůbec nechodí, nechtějí to. A ještě bývají nápady na zkriplení, aby se nepoškozovala hospodářská soutěž ... takže drahé, zbytečné a nepoužitelné. Svatá trojka dobroserství.
1 x
Ohledně GDPR již nediskutuji. Když nic nevím, musím si to nastudovat jinde - a pak už to vím a nemám potřebu diskutovat zde.

Rosak
Příspěvky: 190
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod Rosak » 9 months ago

@ludvik: AMEN!
0 x

coolerman1
Příspěvky: 295
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod coolerman1 » 9 months ago

Na Slovensku Wifi pre Teba - 1500€ od statu za AP na wifi freee :thumbsup:
0 x


Zpět na „Wireless“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti