24GHz Mimosa B24 1Gbs.

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Matess

Re: 24GHz Mimosa B24 1Gbs.

Příspěvekod Matess » 3 months ago

nemam problem pro nenarocna mista s preladenou wifi.... pouzivame ve 24 uz jen airfiber (alcomy jsme prodali) a mame na jednom stozaru 5 spoju a jede to vyborne. Chvalim mimosu za to ze je zde mozne provozovat spoj v FDD rezimu, takze kolokace by nemela byt zadny problem. Co mi ale vadi je tato mala antena. Ja chapu ze tento spoj je z a pro usa. Cele dimensovani bylo delano na skoky okolo 1 mile ale dle FCC vykonovych limitu. Pokud tohle chceme pouzivat a mame limit na 20dBm a ne 33dBm jako je v FCC musime to dohnat velikosti anteny. 13 dB navic by nam dala 120cm (46dBi) parabola coz je asi blbost, ale i pouziti 65cm anteny se ziskem kolem 41dBi by z toho taky udelalo pouzitelny kus HW. Integrovana 33dBi anténa je v ETSI režimu legálně ne zrovna dobře použitelná. Nevím jak moc je tato malá anténa směrová, ale snad s tím mít problémy nebudu. Zatím se do pořízení tohoto spoje nijak nehrnu. Doufám více v uvolňení 60GHz na krátké skoky.
1 x

rseb

Příspěvekod rseb » 3 months ago

Co chceš dohánět? Je to 20dbm z antény... Zvětšit anténu, uberes výkon... Takže větší anténa by pomohla max kvůli rušení a odolnosti jinak na dosahu se nic nemění...
2 x

patriklefka

Příspěvekod patriklefka » 3 months ago

To není tak úplně pravda. Větší anténou(ziskem) dojde k zvýšení přijímaného signálu a tím i délky spoje(to, že i potencionálního rušení je nicméně také pravda, záleží tedy čistě i na místních podmínkách).
0 x

Matess

ale mění... snížení výkonu snižuje přesahy do jiných kanálů a samozřejmě přidává signál na přijmané straně.

Pokud mám 33dBi anténu a útlum trasy 120dB (1km) tak to vypadá takhle

20dB EIRP = 33dBi anténa + (-13dBm) výkon

20 vyzářeno - 120 útlum trasy + 33 zisk = -67dBm na příjmači

Pokud mám 41 dBi anténu a zbytek stejný...

20dB EIRP = 41 anténa + (-21dBm) výkon

20 vyzářeno - 120 útlum trasy + 41 zisk = -59dBm na příjmači

Mám zde tady o 8dB lepší signál na příjmu a mohu jít na delší vzdálenost..

pokud připočtu 8dB do útlumu trasy tak místo 1km máme najednou 2.5km.

Je mi ale divné, že tohle musím vysvětlovat na ISP fóru...
4 x

rseb

Příspěvekod rseb » 3 months ago

Ok. To jsem si neuvědomil... Omluva. Huba (prsty) byla rychlejší než hlava
0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 3 months ago

držák JDMW-900 s modifikací na mimosu, konečně to vypadá už použitelně :D
mimosa.jpg
mimosa.jpg (106.28 KiB) Zobrazeno 1183 x
0 x
Ufff, zajímalo by mě jestli vlákno "60GHz" překoná flame vlákno o "PBM10" :D

dagus

Příspěvekod dagus » 3 months ago

A da se to koupit bez držáku a poe?
0 x

patriklefka

Příspěvekod patriklefka » 3 months ago

Dle mého nedá. Je to vyloženě součástí balení(půlka spoje je jedna krabice obsahující vše potřebné).
0 x

pata

Příspěvekod pata » 3 months ago

okoun píše:držák JDMW-900 s modifikací na mimosu, konečně to vypadá už použitelně :D
mimosa.jpg

a to uz nekdo prodava, nebo je to uzpusobena samovyroba z klasickeho JDW drzaku?
0 x

okoun

Příspěvekod okoun » 3 months ago

neprodává je to ten držák a k tomu narexka s šestkou vrtákem, mimosa samozřejmě bez poškození...
0 x
Ufff, zajímalo by mě jestli vlákno "60GHz" překoná flame vlákno o "PBM10" :D

Matess

Jsem to teď ještě počítal... dle jejich kalkulačky na 300Mb/s FullDuplex při 2x80MHz to jde na max 0,6km, což odpovídá signálu na příjmači -62dBm. Potřebuji teď něco s takovouto kapacitou na 1,3km tzn musel bych to přehulit alespoň o 7dBm. Přijde mi to už jako opravdu hodně - raději se tomuto spoji vyhnu ikdyž cena vypadá dobře.
0 x

pata

Příspěvekod pata » 2 months ago

Nasazeno....0,8km, 2x40MHz, ETSI Btest HD cca 450Mbit, jen ta jejich cloudova kalkulacka se mi nezda, spocitala mi to pro "slunko" bez deste cca -10dBm hure nez real po vysmerovani -62/-62dBm! :), Drzak je takovej...no, radsi nekomentovat, na tom by meli jeste zapracovat....jinak uprava s JDW-900, jak vyse psal kolega, bude lepsi...
1 x

komenski

Příspěvekod komenski » 2 months ago

Nechce se některému z novopečených majitelů Mimosy B24 ji otevřít a postnout foto vnitřního uspořádání? Třebas to bude překvápko á la Ignitenet...
0 x

soooc

Příspěvekod soooc » 2 months ago

komenski píše:Nechce se některému z novopečených majitelů Mimosy B24 ji otevřít a postnout foto vnitřního uspořádání? Třebas to bude překvápko á la Ignitenet...

Mimosa je výrazně těsněji vyvedená, asi by to na ní šlo poznat ;)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Petr Bačina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 2 months ago

0 x

Zpět na „Wireless“