24GHz Mimosa B24 1Gbs.

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
oliver.es

Re: 24GHz Mimosa B24 1Gbs.

Příspěvekod oliver.es » 1 month ago

Gemb píše:Na 3km mi to nevychadza dobre ani s vykonom +4dbm. S takym vykonom je to tak na 2km. Na 1km si uz kazdy da 60ghz, legalne pouzivat tento spoj u nas je sracka.

60 GHz legální snad taky není, nebo je?
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 1 month ago

Je len otazka casu kedy bude.
0 x

oliver.es

Gemb píše:Je len otazka casu kedy bude.

asi to nebude jen za pár měsíců
0 x

hocimin1

Příspěvekod hocimin1 » 1 month ago

ludvik píše:Všechny ostatní Mimosy lze napájet passivním poe. 48V samozřejmě, po všech 4 párech stoprocentně. Fungují i na 2 párech ... Že by zrovna tento typ nešel? Se mi nějak nezdá ... Napájené zařízení v 802.3AF/AT je totiž bez inteligence, ví prd jestli zdroj tohle umí nebo ne. Jenom to chce skoro půl ampéry a bůhví kolik při bootu (proto je to oficiálně AT).
https://forum.netonix.com/viewtopic.php ... =70#p18876

Proto se ptam. Jestli to někdo zkoušel. Ja to tesnul na měniči a 1GBit Poe od Mikrotiku. Mimosa běží, dostanu se na ni všechno ok. Ale skrz mě jde jenom download, upload nikoliv. Pravidelně každý 5 ping zahodí. Zkoušel jsem všechno nastaveni full duplex, half duplex, pres switch, bez switche a proste nic upload nic. Dal jsem orig poe od mimosy a vse ok
0 x

Gemb

A kto to riesi...zmerat to nemaju ako ani cim, rusit nebudes nikoho. Ludia uz teraz pouzivaju metrolink a nikomu to nevadi...
0 x

pedro4444

Příspěvekod pedro4444 » 1 month ago

hocimin1 píše:
ludvik píše:Všechny ostatní Mimosy lze napájet passivním poe. 48V samozřejmě, po všech 4 párech stoprocentně. Fungují i na 2 párech ... Že by zrovna tento typ nešel? Se mi nějak nezdá ... Napájené zařízení v 802.3AF/AT je totiž bez inteligence, ví prd jestli zdroj tohle umí nebo ne. Jenom to chce skoro půl ampéry a bůhví kolik při bootu (proto je to oficiálně AT).
https://forum.netonix.com/viewtopic.php ... =70#p18876

Proto se ptam. Jestli to někdo zkoušel. Ja to tesnul na měniči a 1GBit Poe od Mikrotiku. Mimosa běží, dostanu se na ni všechno ok. Ale skrz mě jde jenom download, upload nikoliv. Pravidelně každý 5 ping zahodí. Zkoušel jsem všechno nastaveni full duplex, half duplex, pres switch, bez switche a proste nic upload nic. Dal jsem orig poe od mimosy a vse ok

a dal si cez to mikrotik poe 48v? alebo len 24v...
0 x

hocimin1

48V vzdyt jsem psal ze je to menic z 12 na 48V. A psal ze nabehne, spoji se, dotanu se na ni, ale divne se chova ohledne prenosu na ethernetu

Na 24V mimosa nejde, to jsem zkousel
0 x

ludvik

Příspěvekod ludvik » 1 month ago

Když se tam dostaneš, tak to snad po ethernetu funguje, ne?
Jinak by to mohlo znamenat, že jsi ampéráží pod požadavky. Nebo je vadné to POEčko, ne že by bylo první ... Mikrotikácké se většinou postupem času mění za UBNT.
hocimin1 píše:48V vzdyt jsem psal ze je to menic z 12 na 48V. A psal ze nabehne, spoji se, dotanu se na ni, ale divne se chova ohledne prenosu na ethernetu.
0 x
Ohledně GDPR již nediskutuji. Když nic nevím, musím si to nastudovat jinde - a pak už to vím a nemám potřebu diskutovat zde.

hocimin1

Napajeni problem neni je to menic 12/48V 100W mimosa bere 17,92W.

Poe jsem vymenil za 3 ruzne kusy problem stejny.

Vsak ja se na to dostanu po ethernetu, ja se dostanu i do internetu a zmerim rychlost. Ale nezmerim upload vubec. Neco malo nejakej ten paket projde, aby to neco udelalo. Ale neprojde radovne ani 10kB. Ten internet je hrozne linej, jento videt, ze se ty stranky nacitaj hrozne dlouho

Jakmile to dam na orug poe nebo to odbaapjim z poe switche. Tak namerim 136/136 Mbits uplne v poho.
0 x

oliver.es

Gemb píše:A kto to riesi...zmerat to nemaju ako ani cim, rusit nebudes nikoho. Ludia uz teraz pouzivaju metrolink a nikomu to nevadi...

Myslím, že to vadí každému, kdo v nějaké lokalitě investuje statisíce až miliony do legálně položené optiky a někdo jiný tam příjde s nelegálním 60 GHz Mikrotik nebo MetroLinq a začne v této lokalitě nabízet 100 Mbit za 150 Kč měsíčně.
1 x

pedro4444

Příspěvekod pedro4444 » 1 month ago

hocimin1 píše:Napajeni problem neni je to menic 12/48V 100W mimosa bere 17,92W.

Poe jsem vymenil za 3 ruzne kusy problem stejny.

Vsak ja se na to dostanu po ethernetu, ja se dostanu i do internetu a zmerim rychlost. Ale nezmerim upload vubec. Neco malo nejakej ten paket projde, aby to neco udelalo. Ale neprojde radovne ani 10kB. Ten internet je hrozne linej, jento videt, ze se ty stranky nacitaj hrozne dlouho

Jakmile to dam na orug poe nebo to odbaapjim z poe switche. Tak namerim 136/136 Mbits uplne v poho.

zaujimavy jav... neskusal si aj ine giga poe co tam vies pripojit jack lebo to vazne moze byt ze tie mk poe na to nei su stavane...

taketo neico?
https://www.streakwave.com/mmSWAVE1/Ima ... 00-DIN.jpg
viewtopic.php?f=50&t=9023&start=15

skusali ste to aj niekto iny este ci vsetci mate tie oreginal zdroje co idu na 220V?
0 x

Gemb

oliver.es píše:
Gemb píše:A kto to riesi...zmerat to nemaju ako ani cim, rusit nebudes nikoho. Ludia uz teraz pouzivaju metrolink a nikomu to nevadi...

Myslím, že to vadí každému, kdo v nějaké lokalitě investuje statisíce až miliony do legálně položené optiky a někdo jiný tam příjde s nelegálním 60 GHz Mikrotik nebo MetroLinq a začne v této lokalitě nabízet 100 Mbit za 150 Kč měsíčně.

A co ma akoze 60Ghz mikrotik zlozit optiku ? wtf ? akoze niekto tu bude robit PtMP na 60ghz na par metrov? Ked mas optiku tak coho sa bojis ? Okrem toho, internet za 150kc neuzivi ani konkurenciu....
0 x

thanui.linux

Příspěvekod thanui.linux » 4 weeks ago

Jen pro INFO:
Mimosa B24 pripojena na UBNT Edgeswitch s POE - funguje, linka jde, jde do 100Mbps max a jede "divne"
Stejna konfigurace, stejny switch s original POE - jede dobře a 1Gbps je realita.
Bereme to jako testovaci spoj, ale pokud by odeslo napajeni, tak nevim nevim s cim bezne dosazitelnym by to jelo?!
0 x
-----------------------------------------------------------
RBcka i UBNT mají své přednosti - využívám obojí

jirka_ade
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jirka_ade » 4 weeks ago

B24 přišly před měsícem, zapojil jsem je na tohle : http://www.eliatel.cz/Dokumenty/PDF/Pre ... P-3-16.pdf , a od té doby od nich nevím.
Jo, a napájeno z 48V : https://www.discomp.cz/default.asp?cls= ... ord=meanwe .
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 4 weeks ago

Co som sa zatial docital tak mimosa vie byt napajana po vsetkych paroch ako AF24 ale aj po 2 paroch, klasika pasivne napajanie. Otazka znie, kedy vam to robi problem ? Pri napajani po vsetkych paroch alebo len po dvoch ? Original poe napaja ako? Nejakych 20W odberu pri 50V povazujem za nic, takze aj 2 pary su dostacujuce...preco tak rozhasi ethernet ?
0 x

Zpět na „Wireless“