24GHz Mimosa B24 1Gbs.

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
okoun
antispam: Ano

Re: 24GHz Mimosa B24 1Gbs.

Příspěvekod okoun » 5 months ago

tak to je dobrá zpráva, díky... jen se bojím aby nějaký další fw toto neřešil, ale jak tak koukám na web je to politika na všechny jejich produkty třeba v 5GHz nebo v 11GHz...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

pgb

Příspěvekod pgb » 5 months ago

souhlas, právě mi to běží přes 20 minut, cloud management vypnutý, právě jsem snifnul dnskový dotazy a pořád se to snaží komunikovat se start.mimosa.co ... v průběhu tědlech 20 minut stále běžím na jiný region .... řešením je firewall, dokud neimplementují celosvětovou mapu přímo do jednotky, tak vyřešeno blokací a funguje +4
0 x

Irik1111

Příspěvekod Irik1111 » 5 months ago

Odpozorovaný restart byl i za 2h od unlocku, kvůli tomu, že nesedí GPS a lokalita. Jen vypnutí cloudu v managementu nepomohlo, jak jsem psal.
0 x

pgb

Příspěvekod pgb » 5 months ago

přes firewall jsem to bloknul a přitom si nechal logovat data o co se to snaží a na základě toho jsem psal, že se to snaží komunikovat s start.mimosa.co i přes vypnutý cloud management
0 x

SpeedyGT

Příspěvekod SpeedyGT » 5 months ago

Po cca pul hodině se jednotka s argentinou s GPS v čechách lockla a bylo potřeba ji znova unlocknout. Uvidíme co bude dělat bez přístupu do netu :)

Device was reset due to detection of mismatch between device location and regulatory domain. Please enter an unlock key that matches your country of operation.
0 x

mrazek609

Příspěvekod mrazek609 » 5 months ago

Je tam možnost mít mnagement spoje na odděleném VLAN?
0 x

ludvik

Příspěvekod ludvik » 5 months ago

0 x
Ohledně GDPR již nediskutuji. Když nic nevím, musím si to nastudovat jinde - a pak už to vím a nemám potřebu diskutovat zde.

okoun

tak snad předpokládám še všici mají páteřní prvky bez internetu a za pořádným fw, ale problém je halt že při nastavování v kanclu se to musí dělat ve specielní síti bez netu :D
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

SpeedyGT

Tak první testovací spoj nasazen na 600m, zatím se to tváří rozumně, spojeno na cca -45dBm.
Přílohy
mini-mimosa.jpg
mini-mimosa.jpg (205.31 KiB) Zobrazeno 503 x
Naposledy upravil(a) SpeedyGT dne 13 Apr 2018 17:42, celkem upraveno 1 x.
0 x

KoZLiCeK

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 months ago

by me zajimalo jak se to popere na situ s AF24 ci jinym 24g spojem....
0 x

okoun

hele a jak tedy použít to sfp? mám napájet pomocí at ???
0 x

SpeedyGT

okoun píše:hele a jak tedy použít to sfp? mám napájet pomocí at ???

Ano přesně tak, vstup na dvojlinku to nemá, takže jiná možnost není. Jinak odzkoušeno napájení pomocí ToughSwitche, jede ok.

Krom toho koukám že to jede ve slant polarizaci, takže o 45° otočeno podobně jako třeba M10 :grimacing:
1 x

kure05

Příspěvekod kure05 » 5 months ago

Dnes taky nasazeno. Je to na 160m a jedna stra ještě nění dolazená. Signál nyní -51dB a ukazuje to, že by měl bejt -49dB. Polohování držáku taky žádnej zázrak, ale jde to. Kovový pásky ač jsem utáhl co jsem mohl, tak pak šlo stejnak s jednotkou pohnout. Tak o metr vedle máme AF24 a nijak se to navzájem neruší. Přikládám i ping. Do 12 hodin a kousek je to ping z M10 a po viditelným výpadku je to už ping mimózy. Provoz tam není takřka žádnej, průměrně každej den kolem 20 - 30Mbps.
Přílohy
Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg (130.71 KiB) Zobrazeno 395 x
IMG_20180413_131732.jpg
IMG_20180413_131732.jpg (184.72 KiB) Zobrazeno 395 x
0 x

KoZLiCeK

Příspěvekod KoZLiCeK » 5 months ago

No tak ten ping je tragedie oproti M10.stale více premýšlím, ze tento spoj nebudu nasazovat do site.
0 x

svestka

Příspěvekod svestka » 5 months ago

no na 160m je ten signal dost spatnej, navic prej nedosmerovana jedna jednotka. se tomu pingu nedivim, chce to doladit
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Zpět na „Wireless“