AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
honzam

Re: AP 60ghz

Příspěvekod honzam » 6 months ago

Pintero píše:dle mých prvotních testů je wAP-60G celkem slušnej všesměr, tak bacha na to :-)

Však výrobce udává že to je 60 stupňový sektor (vhodný na multipoint). Takže kdo si myslel že to je P2P by se měl nejdřív podívat do datasheetu :)
0 x

mpcz

Příspěvekod mpcz » 6 months ago

Pintero píše:
mpcz píše:Bacha na co? mpcz, 7.jan.2018

I když je další spoj o padesát metrů dál než končí anténa prvního spoje a spoje jsou vůči sobě kolmo - ve tvaru písmena T, tak se navzájem slyší na 60. Pokud jsou na stejných kanálech a teče přes ně víc než 50 Mbps, tak latence letí přes 30 ms a začíná to drhnout.

No a "o čem se tu již dobrou čtvrthodinu bavíme"? Přece o tom, že kolegové tento problém řeší parabolkou (samozřejmě kromě dosahu). Teď je samozřejmě otázka, jestli možnost použití úzce směrových antén a současně při delším dosahu situaci v éteru zlepší nebo zhorší.
To měření síly signálu vidím v nepříliš růžových barvách. Vzhledem k tomu, že hlavní deska je propojena se sekcí modulu 60G pouze koaxem mezifrekvence, ROS těžko získá info přímo z čipu. Dělat tam další udělátka není nijak lákavé (ale aspoň něco pro zaměření). Asi bychom přišli o možnost kontrolovat signál za provozu. Něco mi ale říká, že podobný problém mohl vzniknout u konvertorů v AIRBQ M9/10, třeba se odtud dočkáme řešení.
mpcz, 7.jan.2018
0 x

frito
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 6 months ago

Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (146.68 KiB) Zobrazeno 1215 x

Jak se bude chovat beamforming při umístění anténky do středu paraboly, za předpokladu že bude funkční ?
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

shooter

Příspěvekod shooter » 6 months ago

stouracpetr píše:Prototyp zarice v limcove parabole 35 cm,terenni zkousky na vetsi vzdalenost budeme provadet koncem tydne.Pokud se osvedci,bude se jednat o presny laserovy vypalek s chladicem.

Pokud by bylo potřeba disponuji 3D laserem je tedy možno vyřezat jakýkoliv atyp nebo prototyp do tvarů
http://www.nhkz.cz/vybaveni.htm

pokud jde o zaměření vyděl bych to asi na masivní držák s kalibrovanou drážkou pro připevnění dalekohledu a ladil bych to na oko
https://www.discomp.cz/ignitenet-zamero ... 69258.html

zkusím nějáký držák nakreslit a nechat vyrobit to seřízení azimutu a elevace bude chtít asi hodně jemný.
Ted ale otázka v případě změny teplot rozpadne se to jak starý RONJA spoje ?
0 x

hol
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 6 months ago

zas takova presnost namireni tam nebude, bude to srovnatelny s 80ghz. Pokud bude hodne smerova antena, tam to chce staveni na sroub. K siklu pouzivame jirous univerzalni drzak a mezikus vlastni produkce. Naladeny je to za pul hod. Co pamatuju Ronju, tak to bylo jeste o uplne necem jinym a hlavne ta roura se kroutila a menilo to pozici samo. To u paraboly se slusnym drzakem nehrozi.

Pokud to ale nemeri, neumi merit signal, tak to bude asi docela vesele. U siklu je nejvetsi "problem" vubec chytit nejaky signal a pak uz to podle meraku doladis hned. O naladeni na oko nemuze byt rec.
0 x

mpcz

Taky to tak vidím. Celé to teď visí na měření signálu. Možná by pomohlo porovnat chipy v Metru a WAP60. Pokud jsou stejné, je naděje, že se to podaří nějak kloudně pořešit, hlavně Sergejovi. Protože nejlepší varianta je hotová věc od Sergeje s požehnáním Úřadu, za dobrou cenu, to je bez diskuze.
mpcz, 7.1.2018
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 6 months ago

A monitor se nedá použít?
/interface w60g monitor wlan60-1
Monitor provides connection status, currently used frequency, remote device MAC address, MCS and signal quality percentage. It's preferable to run monitor for easy device set up and alignment.
0 x

Viktor Novotný
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 6 months ago

uprimne mam za to, ze Michal Peterka uz ma tyhle otazky v maliku .. uz to "zkousi" mesic :-)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

lazna

Příspěvekod lazna » 6 months ago

Viktor Novotný píše:uprimne mam za to, ze Michal Peterka uz ma tyhle otazky v maliku .. uz to "zkousi" mesic :-)

No a co? Peterka neni Karel 'Clock' Kulhavy a dost pochybuji ze da kriticke informace k dispozici kdyz ho pripadny technologicky naskok zivi....
0 x

lazna

mpcz píše:No proč by to dělal, je tam mezifrekvence a nenapadá mě, proč ji zkoumat.

Treba proto abych vedel jak mam volit pripadny delsi kablik mezi mainboard a antenou?
0 x

lukasw
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lukasw » 6 months ago

lazna píše:No a co? Peterka neni Karel 'Clock' Kulhavy a dost pochybuji ze da kriticke informace k dispozici kdyz ho pripadny technologicky naskok zivi....

no, ja mam radeji funkcni reseni, nez abych vsechno vedel a nic mi nefungovalo, takze radeji dam penize Michalovi za to ze vyresi co potrebuju a muzu delat to co je pro me dulezite a co zivi zase mne - poskytovani internetu :)
0 x
Lukáš Wežranowski,
power panely, komplexní a kvalitní řešení napájení
průmyslové zdroje, patch panely, kleště a konektory, koaxiální konektory
www.VSEPROWIFI.cz

lazna

lukasw píše:
lazna píše:No a co? Peterka neni Karel 'Clock' Kulhavy a dost pochybuji ze da kriticke informace k dispozici kdyz ho pripadny technologicky naskok zivi....

no, ja mam radeji funkcni reseni, nez abych vsechno vedel a nic mi nefungovalo, takze radeji dam penize Michalovi za to ze vyresi co potrebuju a muzu delat to co je pro me dulezite a co zivi zase mne - poskytovani internetu :)

My mame ubastleno a funguje to zatim nad ocekavani, proc bych mel davat penize Peterkovi?
0 x

mpcz

lazna píše:
mpcz píše:No proč by to dělal, je tam mezifrekvence a nenapadá mě, proč ji zkoumat.

Treba proto abych vedel jak mam volit pripadny delsi kablik mezi mainboard a antenou?

Soudím, že mezifrekvence bude spadat každopádně níže, než je běžná wifi, a pigtaily pro toto pásmo mají běžné koaxiální kablíky 0,81 a 1,3mm, 50/75. Jsou certifikované pro pásmo do 5-6 GHz, takže v tomto směru bych nečekal při potřebné délce cca do 20 cm nějaký zásadní problém. To je ale jen můj odhad. Nasvědčuje tomu i použitý chip na hlavní desce. Ale určitě jsou takoví, kteří už to měli možnost změřit.
mpcz, 8.jan.2018
0 x

mpcz

lazna píše:
lukasw píše:

My mame ubastleno a funguje to zatim nad ocekavani, proc bych mel davat penize Peterkovi?

No, ne že bych zrovna prosazoval vyhazování peněz, ale stále tady není dořešeno měření signálu při zaměřování a pak v provozu i když nějaké teoretické náznaky tady padly. Nebo mi něco uniklo?
A řekl bych, že kolega Peterka k tomu problému má nejblíž.
mpcz, 8.jan.2018
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 6 months ago

jak neni dořešeno? ukazuje to tam sílu signálu 0-100? ukazuje a to že tam neni údaj v dB je ti přece úplně šumák. Vždy to dolazuješ na nejlepší ČÍSLO.
1 x

Zpět na „Wireless“