Odrušovací kryt SEXTANT (SXT)

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
Kart

Odrušovací kryt SEXTANT (SXT)

Příspěvekod Kart » 1 year ago

Zdravím,
mám nějaký PtP spoj z okraje města do centra města a hledám odrušovací kryty na Sextant. Je něco takového?
SXT na PtP nepoužíváme a dost jsem pogooglil, ale nic nenašel.
Díky
0 x

Robotvor
antispam: Ano

Příspěvekod Robotvor » 1 year ago

Mám jeden uplně nový odrušovací plech na Sextant.
0 x

honzam

Příspěvekod honzam » 1 year ago

Kart píše:mám nějaký PtP spoj z okraje města do centra města

Nechci bejt moc negativní, ale ten problém "kryt" neodstraní
0 x

Kart

honzam píše:
Kart píše:mám nějaký PtP spoj z okraje města do centra města

Nechci bejt moc negativní, ale ten problém "kryt" neodstraní

Tedy zkušenost je taková, že odrušovač moc nepomáhá potlačit rušení?
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 1 year ago

Odrusovac nieco pomoze pokial ide to rusenie zozadu, z predu ti to nema preco pomoct a z bokov ako kedy. Najlepsie odrusenie je pouzit riadnu antenu. Skus si to vymenit za nejaku Jirousku Mimo s kovovym boxom a urcite to pojde lepsie. Sextant ma inak plech vnutri uz sam o sebe.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 1 year ago

sextant uvnitř sice má plech, ale to maji všechny anteny, je to součást anteny a rbčko oplechovaný neni. Je to stejný jako SXT nebo jakákoliv jiná panelka. Když už tak vyhoď sextanty a kup tam aspoň nový disc lite5. To má spoň zisk dopředu.
0 x

Leeonek

Příspěvekod Leeonek » 1 year ago

Stínící plech ze špatné antény dobrou neudělá. Je to spíš berlička která potlačí boční a zadní laloky z hodnoty "hodně špatné" na "špatné".
Pokud s tím chceš rozumně fungovat, dej tam parabolu 40-50cm.
Hapi, opravdu jsi mu navrhl DISC Lite? Myslíš že plechovka od lázeňských oplatků a mk uvnitř může nějak rozumně fungovat? Jestli chceš, jeden koupím, pošlu ho na proměření, pak si spolu zajdem na pivo, a zasmějeme se nad vyzařovákem ;)
1 x

CrazyApe

Příspěvekod CrazyApe » 1 year ago

Leeonek píše:Stínící plech ze špatné antény dobrou neudělá. Je to spíš berlička která potlačí boční a zadní laloky z hodnoty "hodně špatné" na "špatné".
Pokud s tím chceš rozumně fungovat, dej tam parabolu 40-50cm.
Hapi, opravdu jsi mu navrhl DISC Lite? Myslíš že plechovka od lázeňských oplatků a mk uvnitř může nějak rozumně fungovat? Jestli chceš, jeden koupím, pošlu ho na proměření, pak si spolu zajdem na pivo, a zasmějeme se nad vyzařovákem ;)

Merit muzes co chces, ale kdyz das na stejny barak tri anteny proti stjenemu vysilaci nad sebe, jedno bude sextant, jedno lhg a jedno disc tak poradi co pojede nejlip je velice jednoduche... LHG, mala mezera disc a velka mezera sextant. Samozdrejme srovnavat to s jir 29 extreme kdy jen za anteny das 10k je dost utopie.
0 x

Leeonek

Příspěvekod Leeonek » 1 year ago

Souhlasím, akorát jsi asi nechtěně otočil pořadí 2 posledních. Nebo máš vážně pocit, že relativně velká panelka v sextantu pojede hůř jak kus plechu? Já nevím jestli jsi to viděl, ale není to parabola. Je to fakt kastrol, a jako takový má podobný (horší) vyzařovákl jak bývaly plechovky od párků na 2,4Ghz.
0 x

hol
antispam: Ano

Příspěvekod hol » 1 year ago

celý je to debata o ničem. My i ke klientům na střední a delší vzdálenosti (řeknemě 500m +) dáváme paraboly, buď maxlink a když je to dál nebo těžší podmínky, tak jirouse. A je to sakra znát. Na páteř není o čem, tam jednoznačně jirous s hliníkovým boxem a typ antény podle situace a rušení. Kupodivu se poměrně slušně chovají i antény k UBNT ac ISO (bím nebo jak se to teď jmenuje), ale to už je jiná platforma.

Na druhou stranu je třeba si říct, že pokud je to tam totál zaprasený, tak ti nepomůže ani parabola ani svěcená voda, ale pojítko v jiným pásmu. Ale i přes to platí, na páteř v 5GHz jedině pořádný paraboly a stíněný umístění RB desky. A pokud řekneš, že je to drahý, tak se na to rovnou vykašli a nekaž pásmo těm, co to umí dělat lépe :)
1 x

honzam

Příspěvekod honzam » 1 year ago

disc lite uvnitř: http://cdr.pl/galerie/m/mikrotik-rbdisc ... _11143.jpg
souhlas že LHG pojede ze všech tří variant nejlíp
0 x

CrazyApe

Příspěvekod CrazyApe » 1 year ago

Leeonek píše:Souhlasím, akorát jsi asi nechtěně otočil pořadí 2 posledních. Nebo máš vážně pocit, že relativně velká panelka v sextantu pojede hůř jak kus plechu? Já nevím jestli jsi to viděl, ale není to parabola. Je to fakt kastrol, a jako takový má podobný (horší) vyzařovákl jak bývaly plechovky od párků na 2,4Ghz.

Zkousel jsem to vsechny 3 anteny na stejnou vzdalenost stejny vysilac a disc mi jel opravdu lip a mel i lepsi signal.
1 x

Kart

A jeste k tomu LHG : stavite na tom nekdo PtP, nebo mate nejaky zkusenosti?
Zatim mame jen jednu, coz je na vesnici, do mesta jsme s tim zatim nedorazili.
0 x

hapi
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hapi » 1 year ago

už nám disc dorazil taky a LHG tim pádem u nás končí. Zisk LHG mě nepřesvědčil o tom že má to co výrobce píše. Boční chytání rušení je docela velký a když dáte dva na jednu trubku tak je to smrt.

Relativně velká panelka v sextantu? nechtěj mě rozesmát. Měl to vůbec někdo z vás rozdělaný? Je to o fous větší než u SXT a bohužel i zisk je podobnej jako SXT. Pár sextantů máme a slovo pár je doslovný protože za tu cenu to jsou vyhozený prachy.

Disc neni jenom kastrol. Chtěli jste stíněný záda ne? v čem se zase rejpáte? Máme co jsme chtěli. Anténa neni přece ten kastrol vzadu ale to mezi předním krytem a elektronikou. Viděl sem pár testů před a po výměně za SXT a taky signály jaký to mělo a má po výměně a aktuálně se bude kupovat už jenom disc lite5. Když se vyměňovalo LHG za SXT tak to rozhodně takový hezký nebylo i když papírově by mělo.

Jenom ten držák sakra. Malý nanobeam m5 s integrovaným kloubkem a páskou z sxt je teda daleko suprovnější na instalaci.
1 x

Zpět na „Wireless“