60GHz IgniteNet MetroLinq

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
dagus

Re: 60GHz IgniteNet MetroLinq

Příspěvekod dagus » 5 months ago

S kanálem 1 na 2020m by to mělo mít -72, na kanále 4 -57. +-10 dle jejich kalkulačky. Fakt tam máte -51? Jakej kanál máte?
0 x

okoun
antispam: Ano

Příspěvekod okoun » 5 months ago

Defender píše:Mame spoj nasazenej na 2.02km. S poslednim FW.
Signal -51 a realnej speedtest pres to merenej 650/870Mbps. BWtestem TCP nam CCRka proti sobe meri 350/980Mbps ale ten download je nekde zaseknutej kvuli routeru.
Za posledni mesic co to bezi na ostrym provozu s trafikem zakazniku se spoj nerozpadl ale zatim poradne nesnezilo.

no takže jestli to dobře chápu tak v létě a na jaře kdy je daleko více vlhko než je ted v mrazu to už nebude taková legrace.....
sníh tomu nevadí vůbec ale mrholení tomu vadí nejvíc?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Defender

Příspěvekod Defender » 5 months ago

Viktor Novotný píše:to je jake cislo ten posledni fw ?

2.0.1-1425 (beta)
0 x

Defender

dagus píše:S kanálem 1 na 2020m by to mělo mít -72, na kanále 4 -57. +-10 dle jejich kalkulačky. Fakt tam máte -51? Jakej kanál máte?

Na ctvrtem a taky jsem koukal ze mame lepsi signal nez maji v kalkulacce. Nejake dva firmwary zpatky se skokove zlepsil signal ale nemyslim si ze by se zmenilo neco parametrove. Spis jenom vypisujou ve statusu jinou hodnotu.
Mame i druhej spoj coz je prvni verze a tu mame na 960m a taky je tam ted lepsi signal nez podle jejich kalkulacky
0 x

Defender

okoun píše:
Defender píše:Mame spoj nasazenej na 2.02km. S poslednim FW.
Signal -51 a realnej speedtest pres to merenej 650/870Mbps. BWtestem TCP nam CCRka proti sobe meri 350/980Mbps ale ten download je nekde zaseknutej kvuli routeru.
Za posledni mesic co to bezi na ostrym provozu s trafikem zakazniku se spoj nerozpadl ale zatim poradne nesnezilo.

no takže jestli to dobře chápu tak v létě a na jaře kdy je daleko více vlhko než je ted v mrazu to už nebude taková legrace.....
sníh tomu nevadí vůbec ale mrholení tomu vadí nejvíc?

Ve firmwarech nekolik mesicu zpatky se spoje rozpadaly pri kazdym vetsim desti. Posledni mesic jsme nemeli zadnou poradnou chumelenici ani dest, tak se jeste spoje nerozpojily ale jsem si jistej ze jakmile prijde nejaka vetsi prehanka tak se rozpoji
0 x

pedro4444

Příspěvekod pedro4444 » 5 months ago

dagus píše:jinak kdyby někdo měl strach to připojit na ad155b + baterky, nebo jiný 24V systém, tak buďte v klidu. Ted jsem to zkoušel a maká to i na 9,5V. Na 6V se odpojí radio. Zkoušel někdo ten BT modul na té stable verzi? Na stole mi přijde, že by to mohlo chodit, jen nemám u sebe druhou jednotku. Normálně ho to našlo. Odpo vyzkouším.

ked vravis ze to ide aj na 9,5 V myslis zeby radio utiahla aj ad-155a? s napatim 13,75V?
0 x

dagus

Evidentně jo, zaručit stabilitu nemohu, ale testoval jsem to DC/DC regulovatelným měničem z číny a jelo to normálně, pak se odpojilo u 7V 60GHz modul a naskočil u 9.5V. Asi bych to nedoporučil, ale bral jsem to jako test a na ad 155b, tam ignite testuju normálně už bez DC/DC měniče na 48V. Problém omezení bude spíš proudové na eth kabel. Pokud to bude napájené dvoulinkou tak to je 1A což je ok.
0 x

pedro4444

tak potom 13,75v nebude mat problem ked to bude tak maximalne 3m kabel eth prinajhorsom to zapojit cez dvojlinku..
Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (68.3 KiB) Zobrazeno 740 x

davaju k tomu protikus aby si tam v pohode zapojil kable z dvojlinky?
0 x

frito
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 5 months ago

Pokud je něco stavěný na 24-48V tak to tam výrobce neudává jen pro srandu.
Pokud vezmeme že jednotka budeme mít 24W tak si to při 24V vezme 1A a s touto informací pracuje výrobce při návrhu napájecího zdroje.
1. Vstupní cesty jsou dimenzované na 1A
2. Step down měnič je navrhovaný na 1A a této hodnotě odpovídá tlumivka, spínací prvek výstupní kapacita a samozřejmě chlazení.

Samozřejmě, že to nějakou dobu fungovat bude ale budete to namáhat na hranici součástek a brzo Vám to akorát tak odejde.

pedro4444 píše:tak potom 13,75v nebude mat problem ked to bude tak maximalne 3m kabel eth prinajhorsom to zapojit cez dvojlinku..

davaju k tomu protikus aby si tam v pohode zapojil kable z dvojlinky?
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

dagus

Konektor je v balení. Je to každého věc, já jse řešil jestli mi to při 23V nepodá ruku, když to má jet od 24V. Nepodá, jede to dál.
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 5 months ago

Tak povedzme si to narovinu. Treba skusit co to da. 24-48V je dementny rozsah, keby sa clovek podla toho riadi tak to nemoze prevadzkovat na zalohovanom DCcku. Pretoze 21-27,6V a 42-55,2V :)
0 x

dagus

Přesně proto jsem to testoval, za takové nápisy bych návrháře před všemi pochválil, jak pěkně to na klienty připravil. Nahoru jsem to netestoval, protože 48V DC zálohu nemáme. Předpokládám, že to je v pohodě.
0 x

pedro4444

tie 35cm paraboly chceme dat len na test na 1,8 km ci to tam pojde bez problemov ked bude riadne prsat..... a nechcem kvoli tomu jednej strane prerabat sajt na 24v....
aj rocket prism pisu zeby mal mat 24v a v pohode tiez vali na 13,75V nejaky ten rok...
0 x

Gemb

Příspěvekod Gemb » 5 months ago

Hej ide, len tie prudy cez RJ45. Viac ako 1A cez RJ45 by som netlacil, jedine dvojlinka. Pre srandu, UBNT edgeswitch 8port napajany cez svorkovnicu vzadu pri 43,1V vypne POE na 24V co je fail, nakolko je rozsah oficialne do 42V :)
0 x

midnight_man

Příspěvekod midnight_man » 5 months ago

24V a 10v je polovica a tak isto nasobok prudu ktory prechadza cez konektory a cestičky na plošaku...nesrandujte!

ubnt prism nezere 24W!!!!!
0 x

Zpět na „Wireless“