RAY2

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
pcwifi
antispam: Ano

Re: RAY2

Příspěvekod pcwifi » 2 years ago

taky se mi raz naraz asi pootocila antena s Ray1, na 1 strane palilo radio na max nikdo nevedel proc. Nez sme se k temu dostali s tim hnout zpet, zadul vítr a asi to na te poruchane strane narovnal jak ma byt, v den kdy sme tam chteli lezt signal jak vino :lol: clovek si mysli jak na bejka to pri montazi nedotahl a ono prdlačky...
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... budoucnost bezdrátových sítí je jen mimo venek, kdo doteď nezačal s budováním optických sítí, půjde do 4 let pod drn...

svestka

Příspěvekod svestka » 2 years ago

utahovat může člověk jak chce, když to nasadíš na držák co je jen s galvanickým zinkem (tedy povrch hladký jak dětská p*dýlka), stejně to pak pootočíš jednou rukou :(
popravdě nechápu, proč na větší, mohutnější držáky, u kterých se předpokládá, že na ně přijde něco většího, nedávají vždy a bez výjimky žárový zinek
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

dagus

Příspěvekod dagus » 2 years ago

Ja zas nechápu jak si někdo může objednat galvaniku. Žározinek stojí pár korun, tak proč galvanika?
0 x

Viktor Novotný
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Viktor Novotný » 2 years ago

jasne ze zarovy, o tom neni pochyb a vetsi anteny jeste zavetrovat ... a je to v klidu :)
0 x
..:: Nas-Net.org ::..
- programming
- build-up and management networks
- development
- education

dagus

Příspěvekod dagus » 2 years ago

No však i ten nejlepší borec si může přečíst manuál, kde píšou co to má za odpor při určitých silách větru a jak se to má montovat a jak se to větruje :)
0 x

keksik

Příspěvekod keksik » 1 year ago

rado3105 píše:Teraz po dlhom case pozeram ray2 a atpc si zvysilo vykon z -6 na 5dBm. Pricom vyzera ze signal ani nic ostatne sa nezmenilo. Neviete poradit, co by to mohlo byt?

Mne hento robi jedna jednotka RAY1 (zo siestich) bezne raz-dva krat do roka, Nepomohol ani novsi FW, tiez to robi. Napravi sa to po restarte. Teraz si uz nepametam ci cold alebo len warm restart.
0 x

pcwifi

Příspěvekod pcwifi » 1 year ago

taky mi jedna strana ray 1 /11G zvedla vykon raz naraz z 0 na 14dbm... fw je postarsi, ale jedu aspon u Rayu dle hesla co jede na to nehrabat.
0 x
Umřel sem, tak do mě nekopte a nechte mne spát... budoucnost bezdrátových sítí je jen mimo venek, kdo doteď nezačal s budováním optických sítí, půjde do 4 let pod drn...

Leeonek

Příspěvekod Leeonek » 1 year ago

Mě se tohle stalo taktéž u RAY2, borec mě tam vlezl do kanálu při zaměřování antény. Spoj navýšil tx na max, ale dolů už nesjel. Po restartu jednotky se zase všechno v cajku.
0 x

pcwifi

Příspěvekod pcwifi » 1 year ago

vim nabeton, ze se na ani jedne strane nedaval jiny 11G spoj, v noci to restartnu a uvidime...
0 x

rado3105

Příspěvekod rado3105 » 1 year ago

ano to je znama chyba v ray2, mala by byt odstranena v novom firmwari....restart pomohol....
0 x

midnight_man

Příspěvekod midnight_man » 1 year ago

Je to chyba uz od ray1, taha sa to s nimi nevedia to vyriesit. Je to vada grafickeho rozhrania ktore ukaze ine hodnoty ako su realne. Preto sa nezmeni signal :) realne ATPC ostalo tam kde bolo...len ukaze somarinu. Na ray1 to uz tusim vyriesili, otazka je prečo sa to nevyriešilo hned aj v ray2
0 x

sub_zero
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 1 year ago

Ahoj,
máme nově nasazeno několik RAY2/17GHz (od 800m do 2.2km) a u všech se nám děje to, že nám strašně kolísá RSSi - viz. přiložený graf. Nezávisle na počasí.
Když to srovnám s Alcomou nebo iPasolinkem, tak je to extrém. Je to normální?
Trasy jsou všude čisté, fresnelky taky. Jedeme s ATPC, Q128/28MHz, ještě si to za dobu od instalace nepřidalo.

Díky.
ray2.png
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

whef

Příspěvekod whef » 1 year ago

Nic podobného nepozoruji sic v 17 GHz máme zatím jen RAY1. Proč tam máž tak úzký kanál ? To je úmyslně ? Víc spojů či omezená kapacita ? ATPC si přidává furt v bouřkách, nevím jak máš nastaveno

sub_zero píše:Ahoj,
máme nově nasazeno několik RAY2/17GHz (od 800m do 2.2km) a u všech se nám děje to, že nám strašně kolísá RSSi - viz. přiložený graf. Nezávisle na počasí.
Když to srovnám s Alcomou nebo iPasolinkem, tak je to extrém. Je to normální?
Trasy jsou všude čisté, fresnelky taky. Jedeme s ATPC, Q128/28MHz, ještě si to za dobu od instalace nepřidalo.

Díky.
ray2.png
0 x

Peyrak

Příspěvekod Peyrak » 1 year ago

jaké v tom máš FW? dělají to všechny v obou směrech? netřepe se to třeba na stožáru? mám ve správě aktuálně asi 17 spojů a teď jsem projel grafy a dělá to jeden a tam je to na tuty poddimenzovaným stožárem
0 x

Leeonek

Příspěvekod Leeonek » 1 year ago

6m trubka 50mm silná, kotvená ve 2m, anténa 90cm uplně nahoře :D
Mám nedávno kupovaného RAYe a tímto neduhem rozhodně netrpí.
0 x

Zpět na „Wireless“