RAY2

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
KoZLiCeK

Re: RAY2

Příspěvekod KoZLiCeK » 11 months ago

basty píše:A praxe je taková ze to takto každý střílí?

V mé praxi ne! jinde nevím.
0 x

dagus

Příspěvekod dagus » 11 months ago

Ne není praxe taková pokud to není horní dolní. Ono ve městě skoro není rozumnejh 28mhz natoz 56to... Do desítky bych nedal ani korunu.
0 x

whef

Příspěvekod whef » 11 months ago

Jelikož vymíraj PBM10 tak si myslím, že to pásmo má ještě šanci, nám tam dost spojů funguje i když né na max modulaci. Je povolených 28Mhz a dodržujeme to, stejně tak výkon. Summit má teď spoj, kde má 2x28Mhz kanál v křížové kolarizaci, to je ok. http://www.summitd.cz/cz/produkt/btd
0 x

sub_zero
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod sub_zero » 3 months ago

Cau,

necetl jsem tenhle celej topic, tak se dopredu omlouvam.
RAY2 10GHz, cca rok pripojenej do 100Mbit sw. Dnes prepojen do giga a neslinkuje se. V radiu je auto, kdyz sem tam dal gigo full, musel sem se tam pak dostat z druhy strany. Kabel ok, merenej, (Solarix CAT6 FTP), PoE meneny (i jinej vyrobce), patch samozrejme taky. Jelikoz to od koupe bezelo jen na 100Mbit, netusim, zda to bylo uz takto z vyroby nebo ne.
Nesetkal se s tim nekdo? Dik.
0 x
Říkáš-li, že něco nejde, znamená to, že to neumíš.

Jirka Lazorčák

Ladik

Příspěvekod Ladik » 3 months ago

Ahoj, taky se mi stalo u jednoho kusu RAy2 17GHz z asi 10ks, ale zatim jsem to nevyresil, take ma link pouze 100Mbit, pripojeno do RB962G.
Jetli to nebude tim zdrojem phiphong, ale vsude jinde to jede 1Gbit.
0 x

sub_zero
Kontaktovat uživatele:

zdrojem to neni. Nepouzivam Phipong a zkousel sem dva ruzny vyrobce. Dela to i kdyz to napajim po dvoulince.
0 x

Jirka Lazorčák

Ladik

Příspěvekod Ladik » 3 months ago

Nastesti mam uz jenom dva zdroje PhiPhong a jedu vyhradne BKE, takze to tady zkusim a uvidime.
0 x

dagus

Příspěvekod dagus » 3 months ago

sub_zero píše:Cau,

necetl jsem tenhle celej topic, tak se dopredu omlouvam.
RAY2 10GHz, cca rok pripojenej do 100Mbit sw. Dnes prepojen do giga a neslinkuje se. V radiu je auto, kdyz sem tam dal gigo full, musel sem se tam pak dostat z druhy strany. Kabel ok, merenej, (Solarix CAT6 FTP), PoE meneny (i jinej vyrobce), patch samozrejme taky. Jelikoz to od koupe bezelo jen na 100Mbit, netusim, zda to bylo uz takto z vyroby nebo ne.
Nesetkal se s tim nekdo? Dik.

Zkus to přepnout z auta na slave (1000T master mode). Alcoma někdy taky se switchem nediskutuje a chce být zarytě master.
0 x

sub_zero
Kontaktovat uživatele:

Na stejným sw mám další tři Raye (2x 17 a 1x 10) a všechny jednou ok. Zejtra to zkusím na sajtu, teď bych nerad odřízl 4 vesnice.
0 x

Jirka Lazorčák

Gemb

Příspěvekod Gemb » 3 months ago

Ak to nepojde na Gigo cez ten tukabel co tam mas teraz, nebude pre teba riesenie prehodit to na optiku ?
0 x

sub_zero
Kontaktovat uživatele:

Gemb píše:Ak to nepojde na Gigo cez ten tukabel co tam mas teraz, nebude pre teba riesenie prehodit to na optiku ?

premejslel sem nad tim, volny sachty tam mam. Co to zere za SFP ten Racom? Je vybiravej?
0 x

Jirka Lazorčák

CrazyApe

Příspěvekod CrazyApe » 3 months ago

sub_zero píše:
Gemb píše:Ak to nepojde na Gigo cez ten tukabel co tam mas teraz, nebude pre teba riesenie prehodit to na optiku ?

premejslel sem nad tim, volny sachty tam mam. Co to zere za SFP ten Racom? Je vybiravej?

Není, co jsem tam strčil to tam zatím jelo včetně metalickych...
0 x

hapi3

Příspěvekod hapi3 » 3 months ago

co firmware? obsluhoval sem několik ray2 a nikdy nebyl problém s ether1 na gigu s poe. Všechny teda více méně vedou do poe switchů od ubnt případně mikrotik. Kabel je určitě ok?
0 x

Peyrak

Příspěvekod Peyrak » 3 months ago

u dvou jednotek jsem s tím problém měl, jedna pak skončila na reklamaci, když tam lehnul nějakej mosfet v napájení a po tom servisu se to už chovalo normálně, do druhé jsem dal metalické SFP, všechny jednotky napájím dvoulinkou, POE nepoužívám
0 x

Zpět na „Wireless“